Dušan Biňas

(1959 -)

Dátum narodenia: 11.8.1959
Miesto narodenia: Považská Bystrica

Študoval celý život techniku
jeho prvá tvorba bola robenie kópii svetových umelcov, potom prešiel na op art a vývojom dospel k svojej unikátnej tvorbe. Umelec tvorí s touto metódou a štýlom ako jediný na svete.
Vystavoval v Texase v súkromnej galerii Hannah Bacol Bush.( kde mu bol ukradnutý jeden obraz) Potom na požiadanie kurátora Guganhaimovej galérie poslal svoj profil svojích obrazov jednej Holanskej galerii, kde boli vyhodnotené za výborné od samotnej majiteľky Bacol Bush, ktorá ihneď ako to bude možné mieni urobiť z jeho obrazov sólo výstavu.
Jeho tvorba je súčasna s vývojom a potrebami vytvoriť niečo nové unikátne, jedinečné, kde by obrazy neboli statické a kde obraz by bol stále dynamicky, ako keby sa pohyboval, mal dušu a dynamiku. Vytvoril umenie, ktoré je aj podstatou celého svete a vzniku sveta spočíva v tom, že celá krása ak sa pozrieme do toho lepšie je, že nič nie je symetrické aj keď sa nám to zdá a nič nie je ani z jednej farby na ktorú sa pozeráme a hlavnou podstatou je, že všetko je v pohybe a nezávisle sa pohybuje,mení a vzájomne sa tvoria a ovplyvňujú. To znamená, že je to určitý chaos, kde jedna zložka ovplyvňuje druhou a v konečnej fáze tvoria jednú ucelenú krásu, tvorenú chaosom a to je aj podstata jeho tvorby aj keď sa zdá, že jeho metóda ,štýl je jednoduchý, ale ak sa na to pozriete je to zložitý proces a musíte ovládať mnoho zákonitosti,rôzne odbory, aby ste určitým chaosom vytvorili jednú jedinečnú krásu.Pri jeho tvorbe maľujú aj samotné farby. Tvori jedinečný obraz, ktorý ma stále určitú dynamiku a nejaví sa ako staticky.

Autorove diela:

Názov diela:

Panter