Izabela Komjati

Zobraziť signatúry

IZABELA KOMJATI – módna návrhárka
Po štúdiu priemyselného dizajnu na ŠÚV v Kremnici a odevného dizajnu na VŠVÚ v Bratislave začala spolupracovať s firmou Daalarna Couture.
Venovala sa tvorbe spoločenských a svadobných šiat pre slovenské klientky a spoločenskú elitu. Svoju tvorbu okrem autorských prehliadok doma predstavila vo Viedni, Prahe, Saint Etiene, v New Yorku a Londýne. Podieľala sa na obliekní kampane TV JOJ a spolupracovala na vytváraní imidžu fínskej pošty. V roku 2011 otvorila svoj prvý showroom v OC Galéria v KE, kde spolupracovala so slovenskými značkami a odprezentovala aj diela významných slovenských autorov z oblasti dizajnu a umenia.
Následne až dodnes tvorí pod svojou značkou IZABELA KOMJATI.
Špecializuje sa na originálnu tvorbu exkluzívne šitých šiat na mieru prevažne na spoločenské akcie pre dámy aj pánov. Pri tvorbe používa prevažne exkluzívne materiály dovezené z Talianska, Francúzska a Anglicka. Momentálne sa venuje aj tvorbe pánskej módy na zákazku. Zbožňuje najmä šaty, ktoré sú jej doménou. Na prvý pohľad minimalistický model dokáže obzvláštniť rafinovaným detailom a zaujímavo vybudovanou siluetou. Neriadi sa otrocky trendmi, jej šaty sú nadčasové, ale pritom definujú modernú ženu.

/Som dizajnérka a dizajnu sa venujem už od nepamäti, či grafickému, interiérovému alebo odevnému. Odev mám najradšej odkedy som svojej mame, krajčírke, ako 5 ročná prestrihala nožnicami hotové šaty pre zákazníčku. Už vtedy som mala pocit, že musím veci vylepšovať. /